Tévhitek
„14 év alatt nem lehet kontaktlencsét viselni”
Ez a megállapítás téves. Nemzetközi tanulmányok szerint is 14 éves kor alatt sokkal kevesebb a szövődménye a kontaktlencse viselésnek, mint ennél idősebb korban. A gyerekek a lágy lencse önálló használatát 7-9 éves korban általában meg tudják tanulni. Sőt, sérülést és kisgyerekkori műtétet (pl. lencseeltávolítást) követően akár 1,5-2 éves kortól illeszthető kontaktlencse. Ebben az esetben a kontaktlencsét természetesen a szülő kezeli.
„A kontaktlencse károsítja a szemet”
A szakember által megfelelően illesztett kontaktlencse nem károsítja a szemet, ha a páciens betartja az alapvető higiéniás feltételeket.
„Idős koromra biztos, hogy nem hordhatok már kontaktlencsét”
A lágy kontaktlencse hosszú távú viselése természetesen befolyásolja a szemfelszín működését. Azonban a modern kontaktlencsék használatával biztosan bekövetkező károsító hatást még hosszú követéses vizsgálattal sem mutattak ki. Ez azt jelenti, hogy a szakember ellenőrzése mellett akár évtizedekig használhatunk kontaktlencsét káros következmények nélkül.
„A kontaktlencse nem engedi szellőzni a szemet”
A modern szilikon-hidrogél anyagú kontaktlencsék bőséges mennyiségű oxigént engednek át a viselés során. Ezt jelzi ezen lencsék magas oxigén áthatolási értéke, amely többszöröse a hagyományos hidrogél lencsékének. Tehát a lencsék „engedik szellőzni a szemet”.
„A kontaktlencse viselésével romlik a látás”
A kontaktlencse ugyanúgy látásjavító segédeszköz, mint a szemüveg. A kontaktlencse rásimul a szemre, együtt mozog vele, egy optikai rendszert alkot a szemmel. Optikai értelemben, sok esetben jobban korrigálja a látást, mint a szemüveg. Bizonyos betegségekben (pl. keratoconus esetében) kontaktlencsével korrigálható, azaz javítható legjobban a látás. A kontaktlencse viselése miatt biztosan nem romlik a látás.
„Minden kontaktlencse irritál”
Annyiféle kontaktlencse anyag és lencsetípus létezik, hogy biztosan található olyan kontaktlencse, amely nem irritál. A lencséknek eltérhet az anyaguk, a szélkiképzésük, a felszíni tulajdonságaik, a nedvesedésük, a száradékonyságuk, stb. Pont ezért szükséges a szakvizsgálat, hogy a páciens számára legmegfelelőbb tulajdonságokkal rendelkező kontaktlencsét kiválaszthassa.
„Biztos, hogy nem tudom megszokni”
Megfelelően illesztett kontaktlencsét meg lehet szokni. Itt is nagyon fontos a szakvizsgálat, hogy a páciens igényeinek és szemfelszíni sajátságainak legmegfelelőbb kontaktlencsét tudjuk kiválasztani.
„Biztos, hogy nem tudom megtanulni betenni és kivenni”
Megfelelő szakasszisztens biztos, hogy megtudja tanítani a kontaktlencse kivételét és berakását. Az Oasis-Stúdióban erre külön munkatárs, exkluzív környezet és rengeteg idő áll rendelkezésre.
Tegyen egy próbát az Oasis-Stúdió Kontaktlencse Részlegében, ahol a jelen van a kimagasló szaktudás és a kontaktlencsék egyedülálló választéka.